Dzień mózgu w SWPS

Jak wygląda życie mózgu? Jakie mechanizmy kryją się w nim? Czym dla neuronaukowca jest myślenie, mówienie czy przeżywanie snów? Co wspólnego ma wyspa z zakupoholizmem a wzgórze ze zmysłami? Czy można połączyć mózg z komputerem?

Czynności dnia codziennego dla większości z nas nie stanowią żadnej zagadki. Śpimy, chodzimy, uczymy się, mówimy, myślimy, przeżywamy- żyjemy niemal automatycznie. Ale co sie stanie gdy zadamy sobie pytanie ” co za tym stoi?” Tutaj wkracza neuronauka.

Już po raz dziewiąty mamy przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów neuronauki na Dzień Mózgu na SWPS, który odbędzie się 15.03.2014 r. Program Dnia Mózgu obejmują zarówno ciekawe wykłady, prowadzone przez znakomitych specjalistów, jak i pokazy, podczas których można będzie nieco zbliżyć się i ‘dotknąć’ neuronauki. Nie zabraknie też okazji na rozmowę z naukowcami, pasjonatami i studentami, którym temat mózgu i jego funkcjonowania nie jest obcy.

W trakcie tegorocznego Dnia Mózgu swoim doświadczeniem podzielą się z nami: prof. dr hab. Wojciech Pisula (IP PAN), prof. nadzw. dr hab. Joanna Rączaszek- Leonardi (IP PAN), dr hab. Ewelina Knapska (IBD PAN) oraz mgr. Maciej Skorko (IP PAN).

Między wykładami zapraszamy na pokazy, podczas których będzie można dowiedzieć się min. czy możliwe jest oszukanie wykrywacza kłamstw (spróbujcie zrobić to sami!), jak i po co badać mózg konsumentów? Czy gry komputerowe to samo zło? Jak przy ich pomocy usprawnić swoją pamięć i koncentrację? Czy interakcje między człowiekiem a technologia trzeba projektować? Czy trening fizyczny wpływa na funkcje poznawcze i jak to sprawdzić? O swoich doświadczeniach chętnie opowiedzą również studenci neurokognitywistyki, którzy przygotowali punkt informacyj

ny dla wszystkich zainteresowanych kierunkiem. Na swój kącik, pełen kolorowych kredek i wesołych mózgów mogą liczyć także wszystkie dzieciaki.

Dzień mózgu już 15 marca 2014 r.

Wszelkie informacje można znaleźć: https://www.facebook.com/neurokognitywistyka

Poznaj uczelnię: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie