UJK zaprasza na bieg przez kampus

Dzień otwarty UJK

14 maja odbędzie kolejna edycja dnia w UJK. Impreza połączona będzie z “Biegiem przez Campus”.

Spotkanie zaczyna się przy ulicy Świętokrzyskiej 21 w Kielcach. To równocześnie rozpoczęcie kieleckich Juwenaliów. Drzwi Uniwersytetu otwierają się dla wszystkich zainteresowanych poznaniem największej uczelni regionu świętokrzyskiego.

Na uczestników dnia otwartego oprócz interesującej oferty dydaktycznej czeka sporo innych atrakcji. M.in. plenerowa prezentacja UJK Fashion przygotowana przez studentów Wzornictwa Instytutu Sztuk Pięknych. Ratownictwo medyczne będzie instruować jak pomóc i nie zaszkodzić w nagłych wypadkach losowych, a grupy rekonstrukcyjne działające w Instytucie Historii pokażą barwną odmianę walk średniowiecznych. Z kolei w pracowniach Centrum Języków Obcych i Biblioteki Uniwersyteckiej odbędą się warsztaty i ćwiczenia prowadzone przez nauczycieli akademickich, podczas których uczniowie będą mogli poznać nie tylko praktyczny wymiar nauki, ale  też nowoczesne zaplecze dydaktyczno-naukowe Uniwersytetu. – Podczas zajęć każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy historii, jak i ekonomii, nowinek teleinformatycznych, kina czy teatru. Przygotowaliśmy 14 modułów z ponad 40 tematami według różnych upodobań i uczniowskich zainteresowań – mówi Jan Duda z Biura Promocji i Informacji UJK.

Przed południem odbędzie się również drugi Akademicki Bieg przez Campus Uniwersytecki, w którym wezmą udział uczniowie gimnazjów, szkół średnich, studenci oraz licznie zaproszeni goście. W ubiegłym roku blisko tysiąc osób przebiegło trasę o długości 1800 metrów.

Zapisy grup chcących wziąć udział w Dniu Otwartym trwają do 12 maja pod adresem: promocja@ujk.edu.pl. Zapraszamy również wszystkich Kielczan do odwiedzenia naszego Campusu Uniwersyteckiego i wzięcia udziału w biegu.

Szczegóły na: ujk.edu.pl oraz pod numerem tel. 41 349 73 40.

Program Dnia Otwartego UJK
9.00-9.30 Rejestracja Gości
9.30-9.35 Inauguracja Dnia Otwartego – wystąpienie JM Rektora UJK
9.35-10.00 Z szablą, strojem i respiratorem – plenerowe pokazy popularno-naukowe