Uniwersytet medyczny w Białymstoku

Studia medyczne? Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na odważny krok i karierę lekarza macie doskonałą okazję by podjąć decyzję.

Uniwersytet w Białymstoku organizuje spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia. Dzień otwarty w UM odbędzie się już za kilka dni.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 20 maja na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku i w budynkach dydaktycznych w pobliżu pałacu. Start o godzinie 10:00. Dzień organizowany jest w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

W programie:

• warsztaty i interaktywne prezentacje przygotowane przez studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
  • warsztaty: szycia chirurgicznego, stomatologiczne, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych, rozpoznawania surowców roślinnych po smaku i zapachu,
  • warsztaty z masażu,
  • warsztaty odżywiania,
  • warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.
  • badania profilaktyczne słuch, narządu głosu, ciśnienia krwi, poziomu cukru.

W trakcie Dnia Otwartego czynne będzie również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym oprócz dawnej apteki można obejrzeć szpital polowy, gabinet okulistyczny i gabinet ginekologiczny.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. W większości z nich udział nie wymaga potwierdzenia. Na niektóre z nich np. zajęcia laboratoryjne, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy się wcześniej zapisać.

Poznaj uczelnię: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku