Dzień otwarty na SGGW już w styczniu!

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza na dzień otwarty 17-ego stycznia 2015. To niepowtarzalna okazja do poznania zakamarków najlepszej uczelni rolniczej w Polsce, zgodnie z rankingiem Perspektywy 2014!

Kilka słów o SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może pochwalić się niebagatelną historią. Jej początku sięgają roku 1816 r., kiedy to utworzono Instytut Agronomiczny, mieszczący się w pałacyku królowej Marysieńki, ukochanej żony Jana III Sobieskiego. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., uczelnia zyskała obecną nazwę – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. SGGW mieści się na warszawskim Ursynowie, a jej rektorat ma swoją siedzibę w pięknym pałacu Juliana Ursyna Niemcewicza. Rektorem SGGW jest prof. dr hab. Alojzy Szymański.

Najpopularniejsze kierunki na SGGW – nie tylko rolnicze

Najbardziej obleganym kierunkiem studiów na SGGW są … finanse i rachunkowość. W I turze tegorocznej rekrutacji o jedno miejsce na tym kierunku ubiegało się aż 10 maturzystów. Do bardzo popularnych kierunków należą także weterynaria, gospodarka przestrzenna (9 osób na jedno miejsce), logistyka (7 chętnych na jedno miejsce) oraz ekonomia i budownictwo (6 kandydatów na miejsce). Nawet na najmniej popularne kierunki SGGW – technikę rolniczą i leśną, rolnictwo oraz nowoutworzone meblarstwo, zgłosiło się wystarczająco dużo chętnych, żeby całkowicie zapełnić dostępny limit miejsc.

SGGW błyszczy w rankingach

W rankingu Perspektywy 2014 SGGW zostało uznane za najlepszą uczelnię o profilu rolniczym w kraju. Jeżeli chcesz studiować na kierunku związanym z żywnością i

żywieniem bądź rolnictwem i leśnictwem – SGGW jest najlepszym wyborem. Perspektywy oceniły ją również jako drugą najlepszą uczelnię w Polsce kształcącą przyszłych weterynarzy. Pod względem prestiżu wśród pracodawców, SGGW zajęła 9te miejsce, plasując się w pierwszej dziesiątce krajowych uczelni. W rankingu Wprost SGGW znalazła się na 18ym miejscu wśród szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Dzień otwarty SGGW to okazja nie do przegapienia dla przyszłorocznych maturzystów.

Zapraszamy na dzień otwarty.

Poznaj uczelnię: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie