Dzień otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim w marcu

Dni otwarte UJ16-ego marca 2015 wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzić jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie – Uniwersytet Jagielloński.

650 lat historii

Uniwersytet Jagielloński założony został w 1364 r. przez Kazimierza Wielkiego. Czterdzieści lat później uniwersytet został odnowiony przez Władysława Jagiełłę, dlatego też na początku XIX w. został on nazwany Jagiellońskim.

Krakowska uczelnia jest drugim najstarszym uniwersytetem w naszej części Europy. W skład Uniwersytetu Jagiellońskiego wchodzą cztery kampusy, a także budynki znajdujące się w różnych częściach Krakowa. Uniwersytet Jagiellońskim oferuje studia na kilkudziesięciu kierunkach prowadzonych przez piętnaście wydziałów. Studenci mogą wybrać jedną z ponad stu specjalności, a także zdecydować się na studia o charakterze międzykierunkowym.

UJ w rankingach

W rankingu Perspektywy 2014, Uniwersytet Jagielloński zajął drugie miejsce wśród uczelni w Polsce, tuż za Uniwersytetem Warszawskim. Według rankingu, jest to najlepsza uczelnia dla przyszłych studentów biotechnologii, filologii polskiej oraz obcych, filozofii, historii, ochrony środowiska czy pedagogiki, a także prawa. Na UJ warto studiować także administrację, chemię, dziennikarstwo, fizykę, kierunki przyrodnicze, psychologię, socjologię, kulturoznawstwo i politologię. Również przyszli lekarze powinni zainteresować się studiami na UJ, którego Collegium Medicum zajęło drugie miejsce w Polsce w kategorii wydziałów lekarskich, a pierwsze w przypadku farmacji, kierunków dentystycznych oraz ochrony zdrowia.

Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Tegoroczna rekrutacja potwierdziła popularność Uniwersytetu Jagiellońskiego wśród maturzystów. O miejsce na UJ ubiegało się 31181 osób (uwzględniając Collegium Medicum), co zagwarantowało tej uczelni drugie miejsce wśród najliczniej obleganych w kraju uczelni, zaraz za Uniwersytetem Warszawskim. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom maturzystów, w rekrutacji 2014/15 UJ zaproponował nowe kierunki studiów – sinologię oraz prawo własności intelektualnej i nowych mediów. Marcowe dni otwarte na UJ pozwolą przyszłym studentom zapoznać się z bardzo bogatą ofertą tej ogromnej uczelni.

Poznaj uczelnię: Uniwersytet Jagielloński