Dzień otwarty łódzkiego Uniwersytetu Medycznego

Już trzeciego marca maturzyści zainteresowani karierą medyczną powinni przyjeżdżać do Łodzi.

Dzień otwarty ma bowiem jedna z najlepszych uczelni medycznych w Polsce – Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Łódzki UM

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest stosunkowo młodą uczelnią. Powołany do życia został w 2002 r. Warto jednak podkreślić, że korzenie uczelni sięgają znacznie dalej, do lat 50tych XX wieku. Powstała ona bowiem z połączenia i przekształcenia dwóch łódzkich uczelni z kilkudziesięcioletnią tradycją – Akademii Medycznej i Wojskowej Akademii Medycznej. W tegorocznej edycji rankingu Perspektywy, UM w Łodzi zajął szóste miejsce wśród uczelni o profilu medycznym. Kierunki farmacja i ochrona zdrowia prowadzone przez łódzką uczelnię zostały uznane za trzecie najlepsze w kraju, a kierunki lekarskie zajęły czwarte miejsce w Polsce.

Szeroka oferta studiów medycznych

Uniwersytet Medyczny prowadzi wiele różnorodnych kierunków studiów na wydziałach: Farmaceutycznym, Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego, Lekarskim (wraz z oddziałem stomatologicznym), Nauk o Zdrowiu (z oddziałem pielęgniarstwa i położnictwa), oraz Wojskowo-Lekarskim. Wśród prowadzonych przez uczelnię kierunków warto wymienić analitykę medyczną, biotechnologię, fizjoterapię, kosmetologię, ratownictwo medyczne czy zdrowie publiczne. Na UM swoją wiedzę pogłębia blisko 8,5 tyś studentów z całej Polski. Kadra liczy ponad 1,8 tyś. nauczycieli akademickich. Studenci mogą korzystać z doskonale wyposażonych sal laboratoryjnych oraz bazy klinicznej w postaci 4 szpitali uniwersyteckich.

Uniwersytet Medyczny oblegany!

Studia na Uniwersyteci

e Medycznym w Łodzi są dobrą propozycją dla maturzystów marzących o karierze lekarskiej i pokrewnej. Uczelnia oferuje również liczne możliwości wyjazdów zagranicznych, co także stanowi duży plus. W rekrutacji 2014/15 na jedno miejsce na stacjonarnych studiach lekarskich na Wydziale Lekarskim przypadało ponad 18 zgłoszeń, a na Wydziale Wojskowo-Lekarskim prawie 25 zgłoszeń. Jeszcze popularniejszy był kierunek lekarsko-dentystyczny, na który papiery złożyło prawie 3 tyś. kandydatów, podczas gdy limit miejsc wynosił 108, co daje imponujący wynik w postaci blisko 28 zgłoszeń na jedno miejsce.

Poznaj uczelnię: Uniwersytet Medyczny w Łodzi