Dni otwarte PW

Dni otwarte Politechniki Warszawskiej

28 i 29 marca 2015 Politechnika Warszawska otwiera swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych studiami na najlepszej uczelni technicznej w Polsce!

Politechnika Warszawska kończy 100 lat!

Uczelnia oficjalnie powstała w 1915 r., jednak jej korzenie sięgają początku XIX wieku, a konkretnie 1826 r. i założenia Szkoły Przygotowawczej do studiów technicznych. Politechnika Warszawska położona jest w samym sercu Warszawy, tuż przy stacji metra noszącej jej nazwę.

Poza głównym kompleksem, Politechnika Warszawska posiada również inne budynki rozsiane po Warszawie. Do Politechniki Warszawskiej należy również słynny klub Stodoła, w którym odbywają się popularne koncerty. Rektorem uczelni jest prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Jedna z największych uczelni w Polsce

Politechnika Warszawska oferuje studia na 36 kierunkach. Na uczelni studiuje prawie 37 tys. osób, spośród których ponad 26 tys. to studenci studiów stacjonarnych. Uczelnię tworzy 19 wydzia

ów i jedno kolegium – Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych umiejscowione w Płocku. Na PW wykłada ponad 2 tys. nauczycieli akademickich, a tytuł profesora posiada 265 z nich. Politechnika posiada łącznie 40 budynków przeznaczonych na cele naukowe oraz zajmuje prawie 90 hektarów. Studenci PW mają dostęp do ponad miliona wolumenów dostępnych w bibliotece oraz w postaci zasobów elektronicznych. W rekrutacji w 2014 r., najpopularniejszymi kierunkami na PW były: automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn oraz gospodarka przestrzenna.

Tu warto studiować

Politechnika Warszawska od kilku lat zajmuje pierwszą pozycję wśród uczelni technicznych w kraju według rankingu Perspektywy. Dyplom tej uczelni jest bardzo dobrze postrzegany przez pracodawców. Również absolwenci PW są zadowoleni ze swojego wyboru – 80% z nich stwierdziło, że ponownie zdecydowałoby się na studia na Politechnice Warszawskiej. Każdy maturzysta zainteresowany studiami technicznymi powinien zwrócić uwagę na tę uczelnię. Na uczestników marcowych drzwi otwartych czekają liczne atrakcje,. m.in. prezentacja poszczególnych wydziałów, spotkanie informacyjne i zwiedzanie laboratoriów. Takiej okazji nie można przegapić!