Dzień otwarty w ALK

Dzień otwarty Akademii Leona Koźmińskiego już 11 kwietnia!

Już w sobotę, 11 kwietnia, wszyscy zainteresowani studiami na najlepszej niepublicznej uczelni w Polsce będą mieli okazję odwiedzić Akademię Leona Koźmińskiego.

Początki Akademii Leona Koźmińskiego

Uczelnia została założona w 1993 r. pod nazwą Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania. Już rok później studiowało tu bisko tysiąc osób. Nazwa uczelni została zmieniona w 1997 r.

Akademia była już wtedy rozpoznawalna oraz notowała bardzo dobre wyniki w rankingach krajowych uczelni, zmagając się o laur pierwszeństwa w kategoriach studiów ekonomicznych ze Szkołą Główną Handlową. Leon Koźmiński, patron uczelni, był wybitnym polskim ekonomistą. Jego syn, Andrzej K. Koźmiński, przez wiele lat pełnił funkcję rektora ALK, a obecnie jest jej prezydentem i przewodniczącym Rady Powierniczej, zaś funkcję rektora pełni Witold T. Bielecki.

Międzynarodowe i krajowe uznanie

ALK kilkukrotnie otrzymała wyróżnienie od Polskiej Komisji Akredytacyjnej za studia prowadzone na kierunkach zarządzanie, prawo oraz administracja. Uczelnia zdobyła uznanie również za granicą- jest jedną z 67 uczelni biznesowych na świecie, które posiadają prestiżowe tzw. trzy korony akredytacyjne, tj. akredytację AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), EFMD (European Foundation for Management Development) oraz AMBA (Association of MBAs). ALK posiada również akredytację CEEMAN (Central and East European Management Development Association). Akademia od kilkunastu lat nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych w Polsce w rankingu Perspektywy. W Global Masters in Finance Ranking 2014, ALK była notowana jako jedyna polska uczelnia na miejscu 21.

Co oferuje ALK?

Na uczelni można wybrać studia na kierunkach takich jak zarządzanie, finanse i rachunkowość, administracja, ekonomia – międzynarodowe otoczenie biznesu, zarządzanie systemowe czy psychologia w zarządzaniu. Można także zdecydować się na jednolite studia na kierunku prawo, albo jeden z kierunków nauczanych w języku angielskim, zarówno na poziomie licencjackim jak i magisterskim. Kampus ALK mieści się przy ul. ulicy Jagiellońskiej 57/59 i obejmuje kompleks czterech budynków. Z pewnością warto trafić tu 11 kwietnia i osobiście poznać jedną z najlepszych uczelni w kraju.

Poznaj uczelnię: Akademia Leona Koźmińskiego