Święto Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

panel_2016-03-03_swieto_uczelni_1

3 marca 2016 r. w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyła się uroczystość Święta Uczelni. To obok inauguracji roku akademickiego dzień szczególny, dzień w którym zostali uhonorowani wybitni absolwenci, osoby zasłużone dla nauki, dla środowiska Wrocławia i dla Uniwersytetu.

3 marca 2016 r. odbyła się uroczystość Święta Uczelni (już po raz 11). Święto jest organizowane w celu uczczenia daty pierwszego wykładu przeprowadzonego na naszej uczelni w lutym 1947 roku przez Wincentego Stysia. Święto jest dla społeczności naszego Uniwersytetu, dla przyjaciół i sympatyków naszej uczelni okazją poznania osób z naszego środowiska, które w minionym roku osiągnęły sukces zawodowy i naukowy, jest okazją do uhonorowania wybitnych absolwentów naszej uczelni. Uroczystość otworzył JM Rektor prof.  Andrzej Gospodarowicz.

panel_2016-03-03_swieto_uczelni_11

Podczas święta odbyły się uroczystości:

• nadania tytułu Honorowego Profesora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Panu Profesorowi Jerzemu Hanuzie,
  • promocji na stopień doktora habilitowanego,
  • wręczenia statuetek Kryształowego Alumnusa Panu Krzysztofowi Krystowskiemu i Panu Piotrowi Tokarczukowi,
  • wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych,
  • wręczenia medalu „Zasłużony dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu” przyznanego przez Senat Alicji Ziólkowskiej,
  • wręczenia nagrody Dolnośląskiego Klubu Kapitału studentowi Marcinowi Mistoniowi.

Uhonorowani:

• “Medal Złoty za długoletnią służbę” otrzymały: dr hab. inż. Jadwiga Anna Lorenc, prof. UE, Irena Skorek i Krystyna Szczepaniak,
  • “Medal Brązowy za długoletnią służbę” otrzymali: dr Marta Borda, dr Albe
    rt Gardoń, dr Alicja Grześkowiak, dr Anna Sylwia Kowalska,
    dr Ilona Sylwia Kwiecień, dr Andrzej Raszkowski, dr Magdalena Stawicka i dr hab. Marta Wincewicz-Bosy, prof. UE,
  • Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: prof. dr hab. Andrzej Graczyk idr hab. inż. Elżbieta Kociołek-Balawejder, prof. UE.
Pozostałe informacje oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie uczelni.