Jubileusz 70-lecia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

panel_img_6913mW dniu 11 maja 2016 r. o godz. 11 odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. (W maju br. nasz Uniwersytet świętuje rocznice powołania. 11 Maja 1946 roku decyzją ówczesnego ministerstwa oświaty  utworzono Państwową  Wyższą Szkołę Pedagogiczną, naszą poprzedniczkę).

Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości, w tym Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Wicekurator Oświaty Halina Cimer, Krystyna Zachwatowicz i Andrzej Wajda oraz  posłowie i senatorowie woj. małopolskiego. Do auli przybyli również rektorzy i prorektorzy krakowskich uczelni. Nie zabrakło także absolwentów i emerytowanych pracowników Uczelni. Na uroczystość przybyła liczna grupa dyrektorów szkół ćwiczeń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Więcej informacji: www.70lat.up.krakow.pl.