50 lat Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego

14 czerwca 2016 roku o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się uroczysta konferencja z okazji 50-lecia istnienia Wydziału, podczas której odbędzie się m.in. panel dyskusyjny dotyczący początków Wydziału Prawa i Administracj.

50-lecia istnienia Wydziału, podczas której odbędzie się m.in. panel dyskusyjny dotyczący początków Wydziału Prawa i Administracji z udziałem: prof. dr. hab. Adama Lityńskiego, prof. dr. hab. Józefa Ciągwy, prof. dr. hab. Maksymiliana Pazdana (rektora UŚ w kandecji 1990–1996), prof. dr. hab. Kazimierza Marszała, prof. dr. hab. Leona Chełmickiego-Tyszkiewicza, prof. dr hab. Stanisławy Kalus, mgr Danuty Gburskiej, prof. dr. hab. Eugeniusza Zwierzchowskiego, dr. hab. Henryka Goika.  Wykład wprowadzający pt. „Prawnicy na Górnym Śląsku i ich edukacja w XX wieku” wygłosi dr Andrzej Drogoń.

W uroczystości udział wezmą między innymi JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny.