Politolodzy z całego świata spotkają się w Poznaniu

Jedno z największych przedsięwzięć logistycznych w Poznaniu już niebawem rozpocznie się na terenie Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do Poznania zjadą uczestnicy 24. Światowego Kongresu Nauk Politycznych.

W terminie od 23 do 28 lipca około 2800 uczestników z 99 państw ze wszystkich kontynentów będzie debatować na temat “Polityki w świecie nierówności”. Obradom w naszym mieście towarzyszyć będą także wydarzenia kulturalne i krajoznawcze, których celem będzie poszerzenie wiedzy gości Kongresu o Polsce, Wielkopolsce i Poznaniu. Wydarzenie będzie miało zatem nie tylko naukowy wymiar – to także okazja do promocji naszego miasta, ożywienia bazy noclegowej i gastronomicznej.

Już dziś zapraszamy Państwa na konferencję prasową dotyczącą tego wydarzenia o międzynarodowej skali. Spotkanie z dziennikarzami odbędzie się we wtorek, 19 lipca o godz. 12:00 w Auli Lubrańskiego (Collegium Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1). Obecność na konferencji zapowiedzieli JM Rektor UAM prof. Bronisław Marciniak, Zastępca Prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski oraz Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM prof. Tadeusz Wallas.

Zachęcamy także do akredytowania się na Kongres. W tym celu należy wysłać dane: imię i nazwisko, funkcję, kontakt (nr telefonu, adres e-mail) oraz nazwę redakcji, na adres: bprasowe@amu.edu.pl, w terminie do 22 lipca, do godz. 14:00.

"text-align: justify;">Organizatorem Kongresu jest International Political Science Association (IPSA) z siedzibą w Montrealu. Lokalny (Krajowy) Komitet Organizacyjny powołany został wspólnie przez Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Kongres to jedno z głównych wydarzeń organizowanych przez IPSA. Odbywa się co dwa lata, za każdym razem na innym kontynencie. Wartym podkreślenia jest fakt, że wspierany jest udział naukowców ze słabiej rozwiniętych państw, między innymi poprzez finansowanie ich pobytu i podróży.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.wnpid.amu.edu.pl.