Otwieramy Uniwersytet

Zajęcia dla wszystkich żądnych wiedzy, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia, przygotowuje od nowego roku akademickiego UAM, w ramach przedsięwzięcia pn. “Uniwersytet Otwarty”. Zachęcamy Państwa do przybycia na konferencję prasową, podczas której Prorektor ds. kształcenia, prof. Beata Mikołajczyk oraz Pełnomocnik ds. wprowadzenia Uniwersytetu Otwartego, prof. Witold Mazurczak, opowiedzą o tej inicjatywie.

Spotkanie z dziennikarzami odbędzie się w najbliższy piątek, 23 września, o godz. 11:00 w Auli Lubrańskiego (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1).

ow_ads.js'>

Uniwersytet Otwarty ma być miejscem, gdzie każdy (od 16 roku życia) znajdzie dla siebie zajęcia pozwalające rozwijać pasje i poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe, ale również sprawdzić wiedzę na poziomie akademickim. Uczestnicy będą mieli możliwość podjęcia dyskusji z największymi autorytetami naukowymi, a jednocześnie spotkania innych pasjonatów i osób o podobnych zainteresowaniach. Warto dodać, że choć udział w wykładach jest odpłatny (od 160 zł za cały cykl), to podjęcie nauki odbywa się z pominięciem barier rekrutacyjnych.

Informacje o szczegółach dotyczących tematyki zajęć, terminu ich rozpoczęcia, a przede wszystkim o idei Uniwersytetu Otwartego, będziecie Państwo mogli uzyskać podczas konferencji prasowej, na którą jeszcze raz, serdecznie zapraszamy.