(Jutro) Briefing – Uniwersytet Śląski Młodzieży

Serdecznie zapraszamy na briefing prasowy organizowany przez Uniwersytet Śląski Młodzieży dotyczący rekrutacji oraz planów UŚM na ten rok akademicki. Briefing odbędzie się jutro – 21 października br. o godz. 11:00 w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (sala 24, I piętro – ul. Bankowa 12, Katowice).

Uniwersytet Śląski Młodzieży mając na celu rozwijanie i wzbogacanie dotychczasowych zainteresowań młodzieży, oferuje 720 minut wspólnego odkrywania tajników nauki. Pobudzając ciekawość poznawczą, inspiruje do poznawania nowych obszarów wiedzy, kształtuje intelekt oraz osobowość młodych ludzi. W programie tegorocznych warsztatów zaplanowano m.in.: budowanie i projektowanie robotów z klocków Lego, odsłanianie zagadek weterynarii i sekretów social media, a także sztukę pisania filmowego scenariusza,.

google_ad_channel ='AdSense Default'; google_color_border = 'B0C9EB'; google_color_link = '164675'; google_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Jednym z najciekawszych projektów UŚM w tym semestrze jest skonstruowanie i wypuszczenie balonu stratosferycznego, który będzie dokonywał pomiarów i na bieżąco przesyłał ich wyniki na ziemię.

Rekrutacja na semestr zimowy roku akademickiego 2016/2017 potrwa do 28 października 2016 roku. Zapisów można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie Uniwersytetu Śląskiego Młodzieży: www.usm.us.edu.pl.