Łódź – Centrum Logistyki

W czwartek, 24 listopada 2016 roku w budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE odbędzie się konferencja „Łódź – Centrum Logistyki na skrzyżowaniu szlaków Silk Road i Amber Road”, zorganizowana przez Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ oraz Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta.

Celem wydarzenia jest nakreślenie strategii rozwoju działalności projektowanego, multimodalnego Centrum Logistycznego, które powstanie w Łodzi wykorzystując wyjątkowe położenie miasta na skrzyżowaniu głównych szlaków transportowych Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

To właśnie Łódź, jako silny ośrodek gospodarczy i akademicki, charakteryzujący się dużym potencjałem kreatywnym i innowacyjnym, jest tym miejscem, które ma szansę wyspecjalizować się w szerokim spektrum usług logistycznych.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00. Miejsce konferencji: IFE, Łódź, ul. Żwirki 36.

Głównym punktem programu konferencji będą trzy równolegle odbywające się panele dyskusyjne – drogowy, lotniczy oraz kolejowy, w kt

rych udział wezmą przedstawiciele władz Łodzi, a także eksperci ze świata biznesu i nauki. Uczestnicy konferencji zapoznają się z między innymi z działaniem i genezą powstania Klastra Logistycznego w Luksemburgu, który stanowi dla naszego miasta wzór multimodalnego centrum przeładunkowego, i którego twórcy z sukcesem wykorzystali korzystne położenie geograficzne na przecięciu szlaków transportowych Europy Zachodniej.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Ministerstwo Rozwoju oraz Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga, Pana Conrada Brucha.

Więcej informacji na stronie: www.uml.lodz.pl/logistyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + ten =

*