Sztuka i polityka połączą się na WNPiD UAM

Prezentacja multimedialna mieszkającego i tworzącego w Poznaniu ormiańskiego artysty – rzeźbiarza, malarza, scenografa i performera – Vahana Bego Begjanyana poprzedzi na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM wykład Ambasadora Republiki Armenii Edgara Ghazaryana. Wyjątkowy gość spotka się ze studentami we wtorek, 21 lutego, o godz. 13:15 w sali 121.

Artysta Vahan Bego Begjanyan rzeźbi w kamieniu, stali i ceramice. Przyjechał do Polski w 1993 z Armenii, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych na kierunku rzeźby monumentalnej. Od tego czasu jego prace pokazywane są na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce; znajdują się w prywatnych kolekcjach w Europie, Rosji i USA. Jest autorem wielu monumentalnych projektów, takich jak ceramiczna płaskorzeźba zatytułowana „Waze” – Wizji Artystycznej Zjednoczonej Europy. – Zgorzelec – 1998 r.
„Don Kichot” – Jelenia Góra – 1999 r.
„Stalowa Ławeczka” – Poznań – 2005 r.
„Szczudlar Jeleniogórski” – Jelenia Góra – 2013 r.
„Porwanie Europy” – Jelenia Góra – 2014 r.

e_ad_type = 'text_image'; google_ad_channel ='AdSense Default'; google_color_border = 'B0C9EB'; google_color_link = '164675'; google_color_bg = 'FFFFFF'; google_color_text = '333333'; google_color_url = '2666F5'; google_ui_features = 'rc:0'; //-->

Wyprowadzał swoją sztukę na ulice, współtworząc happeningi i realizując liczne akcje plastyczne wraz z teatrami Plawna-9 i Klinika Lalek.

Wernisaż wystawy zaplanowano na godz. 12:00.

Zarówno miłośników sztuki, jak i zainteresowanych spotkaniem z Ambasadorem Armenii, zachęcamy do wizyty na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.