X Krakowskie Dni Integracji na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie „Zdrowie z NatURy”

W tym roku po raz dziesiąty Krakowskie Uczelnie organizują wspólne przedsięwzięcie na rzecz osób niepełnosprawnych. Jest to inicjatywa ośmiu Uczelni zmierzająca do rozszerzenia oferty edukacyjnej dla studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób działających na rzecz tego środowiska. Uniwersytet Rolniczy przygotował warsztaty pt. „Zdrowie z NatURy”, które odbędą się 7 kwietnia w godzinach od 10:00 do 15:00 na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa (al. 29 Listopada 54).

W ramach warsztatów „Zdrowie z natURy”  będzie możliwość zdobycia szerokiej wiedzy z zakresu roślin i ich roli w życiu człowieka oraz nabycia umiejętności praktycznych na zajęciach warsztatowych. Wykłady i większość warsztatów jest ogólnodostępna. Jedynie na zajęcia warsztatowe pt. „Kosmetyki ziołowe”  niezbędna jest była wcześniejsza rejestracja.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM (PIĄTEK– 07 KWIETNIA 2017 R.):

• 1000 (sal
    a 22 – obiekt Przewiązka przy szklarni doświadczalnej WBiO). Przywitanie uczestników na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa (Al. 29 Listopada 54, 31-425 Kraków).

Część wykładowa:

• 1015-1045 „Fascynujące rośliny – leczą, trują i atakują” – dr hab. Joanna Puła,
  • 1050-1120  „Właściwości sensoryczne ogrodu” – dr inż. Bożena Szewczyk-Taranek.

Część warsztatowa:

• 1130– 1500 „Aranżacja uprawy pojemnikowej ziół” oraz „Rośliny przyprawowe – uruchom zmysły” – dr inż. Aneta Grabowska, dr inż. Elżbieta Jędrszczyk, Szklarnie Doświadczalne Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa,
  • 1130– 1500„Pokaz profesjonalnych narzędzi do hortiterapii” oraz „Ozdobne rośliny sensoryczne” – dr inż. Bożena Szewczyk-Taranek, Szklarnie Doświadczalne Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa,
  • 1130-1230 „Kosmetyki ziołowe” – dr inż. Anna Ambroszczyk, Laboratorium Katedry Roślin Warzywnych i Zielarskich (316, III piętro),
  • 1300–1400 – „Kosmetyki ziołowe” – dr inż. Anna Ambroszczyk, Laboratorium Katedry Roślin Warzywnych i Zielarskich (316, III piętro).