Studenci zaprezentują meble z papieru

Prototypy mebli służące do pracy i wypoczynku, które zostały wykonane z papieru i drewna, przygotowali studenci z Politechniki Wrocławskiej. Wszystko to w ramach II edycji Letniej Szkoły Architektury, która odbywa się na naszej uczelni. Wszystkich dziennikarzy zapraszamy we wtorek, 25 lipca, na spotkanie z uczestnikami warsztatów, które rozpocznie się o godz. 12.00 w hali Zajezdni Dąbie przy ul. Wróblewskiego 33. Zaprezentowane zostaną wówczas wszystkie projekty opracowane w trakcie zajęć.

Warsztaty trwają od 9 lipca i uczestniczy w nich 25 studentów naszej uczelni. Opiekunami merytorycznymi zostali dr inż. arch. Marcel Bilow z Uniwersytetu Technicznego w Delft oraz doktorant Jerzy Łątka z Wydziału Architektury PWr, który znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych polskich innowatorów poniżej 35. roku życiu według prestiżowego amerykańskiego magazynu MIT Technology Review.

– Motywem przewodnim tegorocznej edycji kursu jest „Work&Chill”. Oznacza to miejsca, w których można przysiąść, położyć się, zrelaksować, porozmawiać z kolegami, ale też popracować w grupach lub indywidualnie, poczytać, zjeść czy podjąć inne aktywności, które mają miejsca w szkołach, uczelniach czy biurach – wyjaśnia Jerzy Łątka.

Uczestniczy szkoły najpierw brali udział w warsztatach, podczas których przygotowywali i prezentowali własne pomysły związane tematem. Następnie podzieleni na grupy opracowywali projekty koncepcyjne i wykonawcze, a przez ostatni tydzień przygotowywali prototypy.

Zgodnie z założeniami studenckie projekty powinny spełniać takie kryteria jak: innowacyjność, mobilność, modułowość, wygoda i niska cena. – Meble mają być odpowiedzią m.in. na potrzeby polepszenia jakości środowiska pracy, liczymy na rozwiązania niestandardowe, przekraczające granice, ale realne do wykonania – dodaje Jerzy Łątka.

W ubiegłym roku motywem przewodnim warsztatów były moduły mieszkalne tzw. „living unit”, które mogły zostać wykorzystane jako schronienia dla uchodźców lub ofiar katastrof naturalnych.

Więcej informacji: www.pwr.edu.pl.